Log In

Acceder

¿Ha olvidado su contraseña?

Subtotal del carrito: € 0,00

Sitges distingeix una cinquantena d’esportistes i entitats de Sitges

15/07/2016

Sitges distingeix una cinquantena d’esportistes i entitats de Sitges

Galeria Fotogràfica

nit esport sitgeta 2016

La Nit de l’Esport Sitgetà ha tingut lloc al Club de Mar avui divendres a les vuit del vespre.
Sitges ha celebrat aquest vespre la XXXI Nit de l'Esport, la gala dels reconeixements als esportistes i entitats esportives de la vila pels èxits assolits.
Dos dels esportistes que han estat presents a l'esdeveniment viatjaran als Jocs de Rio de Janeiro. Es tracta de Xavier Xammar, el jove regatista del Club Nàutic Garraf que viatjarà a l'agost per competir en classe 470, i Antoni Ponce, el nedador del Club Natació Sitges que al setembre competirà als jocs paralímpics.
La Nit de l'Esport distingirà també a l'Equip Sènior del Club Bàsquet pel seu ascens a Lliga EBA; l'Equip Femení de Pàdel del Club Natació Sitges pel seu ascens a Divisió d'Honor; o l'Equip Sènior del Rugby Club Sitges per haver guanyat la Copa Catalana de Plata, entre molts altres esportistes i equips.
La Nit de l'Esport compta aquest any amb la presidència honorífica de l'Associació de Pesca Esportiva Penedès-Garraf a la comissió organitzadora, l'ens que gestiona els reconeixements i organitza la Nit. Les entitats Sitges Surf Club i del Club Esportiu Sitges Trencant Límits formen part de la comissió com a vocals. La cita serà avui divendres a les vuit del vespre al Club de Mar.

Distincions

A. Guardonats a proposta de les entitats esportives

• Josep Ramon Andreu de l’ASSOCIACIÓ PESCA ESPORTIVA PENEDÈS-GARRAF
• Bar GSG Sitges de l’ASSOCIACIÓ FUTBOL SALA “VILA DE SITGES”
• Johan Cruyff a proposta de l’ASSOCIACIÓ DE VETERANS DE SITGES
• Núria Lozada Espí del CLUB ESPORTIU SITGES TRANCANT LÍMITS
• Noel Guillen del CLUB BÀSQUET SITGES
• Irene Fernandez Sanchez del CLUB ESPORTIU SITGETÀ DE BASQUETBOL
• Enrique Costea Codina del CLUB FUTBOL SUBURENSE
• Lidia Bodoque Garcia del CLUB NATACIÓ SITGES
• Toni Rivas del CLUB NAUTIC GARRAF
• Jaume Garrigó Morató del CLUB PETANCA SITGES
• Equip d’equitació adaptada de la FUNDACIÓ LA GRANJA
• Mariona Arrive i Carbonell del PATINATGE ARTÍSTIC SITGES
• Francesc Gonzalez Alonso de la PENYA D’ESCACS CASINO PRADO SUBURENSE
• Adrian Esteve Subirana del SITGES SURF CLUB
• Lourdes Guzmán Lapuente del CLUB RITMICA SITGES-GARRAF

3. Èxits i/o ascens de categoria

• Equip Restaurant La Sínia de l’ASSOCIACIÓ FUTBOL SALA “VILA DE SITGES”
• Equip pre-mini masculí del CLUB BÀSQUET SITGES
• Equip mini femení del CLUB ESPORTIU SITGETÀ DE BASQUETBOL
• Equip infantil masculí del CLUB BÀSQUET SITGES
• Equip sènior masculí del CLUB BÀSQUET SITGES
• Equip de triatló femení del CLUB ESPORTIU SITGES TRENCANT LÍMITS
• Equip benjamí A del CLUB FUTBOL BLANCA SUBUR
• Equip de triatló femení del CLUB ESPORTIU SITGES TRENCANT LÍMITS
• Equip Suburense B del CLUB FUTBOL SUBURENSE
• Pol Roch del CLUB NATACIÓ SITGES
• Jordi Bassols del CLUB NATACIÓ SITGES
• Antoni Ponce Bertrán del CLUB NATACIÓ SITGES
• Equip de Pàdel Femení del CLUB NATACIÓ SITGES
• David Rosel del CLUB NAUTIC GARRAF
• Philip Griffits del C del CLUB NAUTIC GARRAF
• Alex Muscat del CLUB NAUTIC GARRAF
• Josep Mª Izquierdo del CLUB NAUTIC GARRAF
• Santi Alegre del CLUB NAUTIC GARRAF
• Fran Nuñez del CLUB NAUTIC GARRAF
• Josep Costa del CLUB NAUTIC GARRAF
• Jordi Xammar del CLUB NAUTIC GARRAF
• Joan Alex Riba Massó del CLUB NÀUTIC SITGES
• Equip de regates de Patí júnior del CLUB NÀUTIC SITGES
• Mar Lucas Vilar del PATINATGE ARTÍSTIC SITGES
• Ariadna Formatger Bonet del PATINATGE ARTÍSTIC SITGES
• Equip Sènior del RUGBY CLUB SITGES
• Equip Pre-benjamí A de la UNIÓ ESPORTIVA SITGES
• Equip Pre-benjamí B de la UNIÓ ESPORTIVA SITGES
• Equip Aleví A de la UNIÓ ESPORTIVA SITGES
• Jaume Llobet Olivella del CLUB DE MAR DE SITGES
• Oriol Monzó Montero, en tennis taula
• Francesc Merino Sardà, en bàsquet
• Marc Gonzalez Rovirosa, en hoquei patins